Faik Yeni
Faik Yeni
Faik Yeni
Faik Yeni

SAPADERE KANYONU

 

Alternatif turizm açısından Sapadere Köyünde bulunan Sapadere Kanyonu 750 metre uzunluğunda bir platform üzerinde gezilir. Ortalama 400 metre rakıma sahiptir. Sapadere çayının çıkış noktasında bulunan kanyon üzerine yapılan çelik desteklerle yürüyüş yolu ve kanyon girişinde inşa edilen mesire yeri, kır gazinosu vs. yatırımlar ile kanyon görülmeye değer bir turizm alanı haline gelmiştir. Alanya'ya 40 Km uzaklıkta olan Sapadere Kanyonu’na Demirtaş Kasabasından asfalt yol ile rahatlıkla ulaşılır.

Alanya'nın Sapadere Köyü’nde bulunan; Sapadere Kanyonu girişinden yaklaşık 300 metre içeride görmeye değer bir şelale ve bu şelalenin döküldüğü yerde yüzmeye müsait büyüklükte bir doğal havuz bulunmaktadır.

Kanyon içerisine gelen misafirlerin rahatlıkla yürüyebilmesi için planlanmış yürüyüş yolu platformu, ahşap ve çelik yapı malzemesi kullanılarak oluşturulmuştur.

Sapadere Kanyonu, Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, Alanya Orman İşletmesi Müdürlüğü ve Sapadere Köyü Muhtarlığı tarafından 2008 yılında hizmete açılmıştır.

 

Druckversion | Sitemap
© FaikYeni